Aimax Ride on Sweeping Machines available in Battery Operated & Engine operated Models.
Aimax Battery Operated Ride on Sweeper ARD600
| Model | ARD600 |
| Voltage | 24V DC |
| Side Brush Motor | 95 Watt x 2 |
| Rolling Brush Motor | 600 Watt |
| Driving Motor | 460 Watt |
| Vacuum Motor | 200 Watt |
| Dustbin Capacity | 38 L |
| Side Bush Diameter | 450 mm X 2 |
| Central Bush Diameter | 500 mm |
| Cleaning Rate | 4500 Sq m/Hr |
Aimax Ride on Sweeping Machines available in Battery Operated & Engine operated Models.
Aimax Battery Operated Ride on Sweeper ARD600
| Model | ARD600 |
| Voltage | 24V DC |
| Side Brush Motor | 95 Watt x 2 |
| Rolling Brush Motor | 600 Watt |
| Driving Motor | 460 Watt |
| Vacuum Motor | 200 Watt |
| Dustbin Capacity | 38 L |
| Side Bush Diameter | 450 mm X 2 |
| Central Bush Diameter | 500 mm |
| Cleaning Rate | 4500 Sq m/Hr |